close
متخصص ارتودنسی
نارضايتي مردم از سخنان توهين آميز امام جمعه بردسكن به جامعه مطبوعاتي
loading...

ندای بردسکن

نارضايتي مردم از سخنان توهين آميز امام جمعه بردسكن به جامعه مطبوعاتي به دنبال درج مطلبي منتقدانه از نيروي انتظامي و پليس در ماهنامه تازه تاسيس شهرستان ، امام جمعه بردسكن در سخناني توهين آميز از تريبون مقدس نماز جمعه، جامعه مطبوعاتي شهرستان و مخاطبين آنها را رنجاند.حجه الاسلام علي اصغر اميني در قسمتي از سخنان خود با ادبياتي ناپسند كه باعث كدورت دل همه حاميان مطبوعات شد ، نشريات را متهم به گاز گرفتن پاي نيروي انتظامي و دولت نمود  ؛ عنواني كه اصولا براي حيوانات وحشي بكار برده مي شود. سخنانی که…

نارضايتي مردم از سخنان توهين آميز امام جمعه بردسكن به جامعه مطبوعاتي

مسعود نوري بازدید : 331 پنجشنبه 09 بهمن 1393 نظرات ()

نارضايتي مردم از سخنان توهين آميز امام جمعه بردسكن به جامعه مطبوعاتي

به دنبال درج مطلبي منتقدانه از نيروي انتظامي و پليس در ماهنامه تازه تاسيس شهرستان ، امام جمعه بردسكن در سخناني توهين آميز از تريبون مقدس نماز جمعه، جامعه مطبوعاتي شهرستان و مخاطبين آنها را رنجاند.
حجه الاسلام علي اصغر اميني در قسمتي از سخنان خود با ادبياتي ناپسند كه باعث كدورت دل همه حاميان مطبوعات شد ، نشريات را متهم به گاز گرفتن پاي نيروي انتظامي و دولت نمود  ؛ عنواني كه اصولا براي حيوانات وحشي بكار برده مي شود. سخنانی که در روزهای بعد ، بازتاب وسیعی در مجامع مختلف شهرستان داشت و نظرات متفاوتی درباره آن ابرازشد كه فعلا از چاپ نظرات و ديدگاههاي مردم شريف بردسكن خودداري مي كنيم.
امام جمعه محترم در روز جمعه 19 دی ماه در پايان خطبه دوم خود گفت:
 « جرايد مواظب باشند ، ماهنامه ها و هفته نامه هاي شهرستان، قدر خودتان را حفظ كنيد. اگر مي خواهيد كه مردم به شما توجه كنند و به حرف هايي كه مي نويسيد گوش كنند ، بايد وزانت و جايگاه خودتان را حفظ كنيد.
اگر شما قرار باشد يك روز ، معذرت ميخواهم  من خيلي بايد از اين بيشتر داغ كنم ولي رعايت مي كنم و خودم را كنترل مي كنم ؛ اگر قرار باشد يك روز پاي نيروي انتظامي را گاز بگيريد امنيت مردم به خطر مي افتد و اگر قرار باشد يك روز پاي روحانيت را گاز بگيريد دين مردم خدشه دار مي شود؛ نكنيد اين كارها را.
قلم مثل بيان ، مقدس است، خداوند در قرآن به قلم سوگند ياد كرده است. شما ازفضاي مجازي، اين همه فضاهاي آلوده، مطلب در ماهنامه اتان بندازيد ، توقع داريد كه مردم به آن توجه كنند، هر چيزي را كه نمي شود انداخت در ماهنامه. لذا يك اتفاق كه مي افتد مي بينيم آقايان پاي نيروي انتظامي را گاز مي گيرند ،پاي روحانيت را گاز مي گيرند،پاي دولت را گاز مي گيرند بعد مي گويند كه چرا مردم به ما اعتنا نمي كنند. من اگر بخواهم اسم ببرم، اينها درب دفترتان را مي بندند.نكنيد اين كارها را »
اين عين سخنان خطيب محترم جمعه بود. همه اذعان داريم كه يكي از رسالت هاي نشريات در قانون ، تنوير افكار عمومي و نظارت بر عملكرد مسئولان است . مطبوعات به عنوان چشمان ناظري مسئولان را زير نظر دارند تا آنگاه كه لغزشي در آنها مشاهده شد نسبت به هوشياري آنها اقدام كنند و نگذارند حق مردم پايمال شود. در جامعه ما كه نظام سياسي حاكم در آن مبتني بر اصول مسلم مردم سالاري ديني است، انتظار بر اين است كه مطبوعات و رسانه‌ها در فضاي آزاد و قانوني به نقد عملكرد مديران بپردازند. ضمن اينكه مسئولان كشور هم در هر سطح و مقامي كه هستند بايد آستانه تحمل خود را بالا برده و به معناي واقعي نقدپذير باشند و به جامعه مطبوعاتي كه منعكس‌كننده ديدگاه‌هاي مختلف جامعه هستند، احترام بگذارند.
امام صادق(علیه السلام) فرمود: «أَحَبُّ إِخْوَانِی إِلَیَّ مَنْ أَهْدَی إِلَیَّ عُیوبِی » بهترین دوست من، کسی است که عیب مرا به من هدیه کند و امروزه این نقش هدیه کردن عیوب و نشان دادن کاستی ها و روشن کردن اشتباهات در بخش عمده ای از جامعه، به دست رسانه ها انجام مي شود. البته مسئولان در شعار معتقدند كه مطبوعات بازوان توانمند مسئولان هستند و مي توانند به عنوان يك اتاق فكر، مديران دستگاههاي اجرايي را راهنمايي كرده و مسير توسعه كشور را تبيين كنند اما برخي از آنها تحمل انتقاد را ندارند و دوست دارند تعريف و تمجيد شوند.
وقتى‏كه وضع نامطلوب و يا يك كار غيرقانونى و خلاف از طريق مطبوعات برملا و افشا مى‏شود، مردم انتظار رسيدگى و پيگيرى آن موضوع را دارند . رسالت مطبوعات اين است كه عملكردها و خط مشى‏هاي مسئولان را در معرض قضاوت و ارزيابى مردم قرار دهند.
مطبوعات مى‏توانند ناشر و راهنماى افكار عمومي باشند و به همين خاطر است كه نماينده مردم محسوب مي شوند. مطبوعات مى‏توانند سياست دولتها را تغيير دهند و تاريخ ملّتها را رنگى ديگر ببخشند.
حال خطيب جمعه بردسكن مي آيد تحت تاثير يك مدير دستگاه قرار مي گيرد و از روي احساسات ، علي رغم نص صريح قرآن، تقدس بيان را زير پا مي گذارد و در روز میلاد پیام آور رحمت و مهربانی و اسوه اخلاق و مکارم اسلامی که خطیب محترم نماز جمعه مصداق بارز آن محسوب می شوند به هتك حرمت قشر زحمتكش و پر تلاش مطبوعاتي مي پردازد و آنها را همچون حيوانات وحشي به گاز گرفتن اين و آن متهم مي سازد.
قشري كه بدون هيچ چشم داشت و حقوقي آمده اند كه به دفاع از مردم عزيز بپردازند، همچنانكه بارها در همین خطبه های نماز جمعه شاهد تذکرات جدی امام جمعه محترم به مسئولین امر در دفاع از مردم بوده ایم.ما و شما هر دو حامي اين مردم هستيم ، مردمي كه هر گاه از مسئولي رنجيده شده اند براي دفاع از حقشان به جرايد و خبرنگاران پناه برده اند. ما و شما هر دو صاحب تريبوني هستيم  كه هزاران هزار مخاطب و طرفدار دارد. لذا اگر ما از مردم حمايت نكنيم و فرياد آنها را منعكس نسازيم ، سخن آنها را چه كسي خواهد شنيد؟
از طرفي كاربرد كلمه « داغ كردم» در شان يك الگوي تقوا و ايمان نيست. ما مسلمانان معتقديم كه با ياد خدا دلها آرامش پيدا مي كند و  آن وقت پدر معنوي شهرستان بايد داغ كند و بر احساسات خود حتي در پشت تريبون مقدس نماز جمعه مسلط نباشد و حرمت نمازگزاران را شكسته و آنها را شرمسار سازد؟!
امام جمعه محترم! ما هم مثل شما به نقد منصفانه و دور ازغرض ورزی شخصی در مطبوعات اعتقاد راسخ داریم ؛ بین نقد و تخریب تفاوت قائلیم و تخریب یا تمسخر یک قشر زحمت کش را به بهانه قصور احتمالی تعداد معدودي از آنها محكوم مي كنيم ، ولی به همان نسبت استفاده از الفاظ توهین آمیز و موهن را خطاب به جامعه پر تلاش مطبوعاتي، مردود می دانیم.
جناب آقاي اميني شرایط « بستن مطبوعات» در قانون مطبوعات به خوبی تبیین شده است و دادگاه صالحه مسئولیت رسیدگی به تخلفات مطبوعاتی را طبق قانون بر عهده دارد ؛ این که بگوییم  اگر اسم ببرم مردم درب دفترشان  را می بندند خود نوعی ترویج قانون گریزی محسوب می شود و مردم را دشمن يكديگر مي سازد. توجه داريد كه رهبر معظم انقلاب  فرمودند:  مسئولان مراقب باشند دو دستگي بين مردم بوجود نياورند،حاشيه سازي نكنند و بعضي حرف هاي غير لازم ، مطرح نشود. لذا جنابعالي بر خلاف موضوعاتي كه شوراي محترم سياستگذاري ائمه جمعه تبيين مي نمايند پيوسته با بيان مطالب حاشيه اي در شهري كوچك مثل بردسكن كه همه به نحوي نسبت خويشاوندي دارند ،مردم را در برابر يكديگر قرار مي دهيد.
البته همانطور كه وظيفه مان است با تجاربي كه داريم سريعا فرمانده محترم نيروي انتظامي شهرستان ،حفاظت اطلاعات و ديگر كادر ارشد نيروي انتظامي را به دفتر نشريه دعوت كرديم و با حضور كارشناسان شوراي سر دبيري نشريه، در نشستي صميمي، اتفاقات اخير شهرستان را بررسي كرديم و رهنمود هاي لازم ارائه شد و پاسخ هاي پليس را هم شنيديم.
به هر حال با توجه به گستردگي شهرستان و بضاعت موجود نيروي انتظامي نبايد انتظار داشته باشيم كه اين عزيزان به تنهايي بايد ريشه سرقت و ناهنجاري را در شهرستان قطع كنند ، بلكه مردم  نيز بايد به كمك پليس بيايند ، وسايل نقليه خود را مجهز به قفل كنند ،منازل و فروشگاههاي خود را به تجهيزات ضد سرقت مجهز كنند و هشدارهاي پليسي را كه از رسانه ها بويژه نشريه نداي بردسكن منتشر مي شود مطالعه بفرمايند تا انشا الله شهري ايمن تر از هميشه داشته باشيم.
الله عليم بذات الصدور 
 جمعي ازخبرنگاران و فعالان مطبوعاتي شهرستان بردسكن


ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  آیا از نشریه ی ندای بردسکن رضایت دارید؟  عملکردمهندس سلیمانی شهردارقبلی بردسکن چگونه بود؟
  عملكرد جناب آقاي مهدي هنرور شهردار بردسكن را طي دو سال گذشته چگونه ارزيابي مي كنيد؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 147
 • کل نظرات : 81
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 112
 • آی پی امروز : 22
 • آی پی دیروز : 34
 • بازدید امروز : 42
 • باردید دیروز : 116
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 251
 • بازدید ماه : 1,809
 • بازدید سال : 6,787
 • بازدید کلی : 154,444
 • کدهای اختصاصی
  www.bia2bardaskan.ir